JEET KUNE DO

Bruce Lee opracował ekspresję sztuk walki, które były dla niego osobiste, nazwane Jeet Kune Do (przetłumaczone: Way of the Intercepting Fist). Sztuka ma symboliczną reprezentację tego, co nazywamy "Symbolem Bruce'a Lee" [patrz poniżej] i używa jako głównej zasady: "Nie używać jako sposobu"; bez ograniczenia jako ograniczenia.

 

Termin "jeet kune do" został wymyślony i wprowadzony do użytku w 1967 roku przez Bruce'a Lee, próbując nadać nazwę jego wojennej ekspresji. Lee zmagał się z nazwaniem swojej sztuki, ponieważ nieustannie oddalał się od wszelkiego rodzaju krystalizacji (a tym samym ograniczenia) swojej istoty, jednak prosta potrzeba odniesienia się do niej w jakiś konkretny sposób wygrała i narodziła się narzuta kune.

Idea przechwytywania jest kluczem do jkd, niezależnie od tego, czy jest to przechwycenie techniki przeciwnika, czy jego intencji. Podstawowe zasady przewodnie to: prostota, bezpośredniość i wolność (forma bez formy).

Techniki i filozofie JKD mogą być stosowane zarówno w prawdziwej walce, jak i trudnych sytuacjach życiowych. Jeet Kune Do składa się z technik fizycznych i stosowanych filozofii i wymaga od jednostki, aby ćwiczyła w swoim najbardziej rozwiniętym stanie bycia, tak aby w sytuacji walki lub trudnej sytuacji osobistej potrzebne narzędzia były dostępne w danym momencie. i może być wykonane bez zastanowienia. Jeet Kune Do celebruje kultywację i szczerą ekspresję jednostki nad jakimkolwiek zorganizowanym stylem.

 

"Kiedy życie daje ci przeszkody, musisz wezwać odwagę i iść dalej!"

www.brucelee.org.pl

Nie szukaj  Diamentów by stać się Wodą

bądź Wodą by stać się Diamentem..

  1. pl
  2. en

"Sprawdź swoje własne doświadczenia. Absorbuj to, co jest przydatne. Odrzuć to, co jest bezużyteczne. Dodaj to, co jest w zasadzie własne. "- Bruce Lee

Facebook: Bruce Lee Poland

       e: bruceleepoland@gmail.com

BruceLeePoland

Legionowo

Polska

Web created : Marek Patryk Brański

         WITAJ - BRUCE LEE

Bruce Lee Poland 2013 - 2019